Selman Esmerer, Saadet Partisi Genel Başkan adaylığını açıkladı

Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman Esmerer, 30 Haziran’da yapılacak Saadet Partisi Olağanüstü Kongresi’nde genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu. İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında Esmerer, “Yaşanabilir, yeniden büyük bir Türkiye ve yeni bir dünya vizyonu için adayım,” dedi.

Milli görüş hareketine vurgu

Esmerer, Milli Görüş Hareketi’nin Türkiye ve İslam dünyası için önemli faydalar sağladığını belirtti ve bu mirasa uygun büyük bir gelecek inşa etmenin sorumluluğunu vurguladı.

Parti içi eleştiriler

Partinin içinde yaşanan problemlere değinen Esmerer, Saadet Partisi’nin ilkesizlikle ve ittifaklarla sorun yaşadığını, teşkilatın giderek eridiğini ifade etti. Ayrıca, “Partimiz istikrarlı bir duruş sergileyemedi,” diyerek, yanlış ittifakların partiye zarar verdiğini söyledi.

Kongrenin önemi

Esmerer, 30 Haziran’daki kongrenin parti için bir dönüm noktası olacağını, farklılıkların birlikteliğe dönüşmesi gerektiğini ve Milli Görüş hareketinin sistemli bir harekete dönüşmesi gerektiğini dile getirdi.

Siyasi ihtiyaç

Türkiye’nin siyasi sahnesinin Saadet Partisi’ne olan ihtiyacının arttığını belirten Esmerer, Milli Görüş İttifakı’nın önemine dikkat çekti ve tüm partilileri bu yönde birleşmeye çağırdı.

Erbakan’ın kabrini ziyaret etti

Toplantı sonrasında Esmerer ve beraberindekiler, Milli Görüş’ün kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan‘ın kabrini ziyaret ederek saygılarını sundu.

Selman Esmerer kimdir?

Aslen Erzincanlı olan Selman Esmerer, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.
Ambalaj sektöründe ticari faaliyetlerini Sürdüren Esmerer, Bu alanda Elif Ambalaj markasıyla çok önemli bir tesis kurarak Gıdadan, Mobilyaya her sektörün ünlü markalarının mallarının ambalajını ve baskılarını üretmektedir. 

İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği (İSOM) Başkan Yardımcılığı ve İlme Hizmet Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmekle birlikte Yeni bir Dünya Sanayici ve İş adamları Derneğinin’de Genel Başkanlığına seçilmiştir.
Evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x