Lenovo’dan rakiplerini zor durumda bırakacak hamle, Apple ve Samsung tedirgin oldu

Lenovo, geçtiğimiz Temmuz ayında piyasaya sürdüğü Legion Y700 serisinin yeni bir sürümü üzerinde çalıştığını duyurdu. “Super Control Edition” adı verilen bu yeni versiyon, yalnızca dış görünüşü ve dokusuyla öne çıkarken, iç donanımı geçen yılki modelle aynı kalacak.

Bu sürüm, özellikle dış mekan kullanımı gibi belirli durumlarda daha iyi görünürlük sunan ve yansımaları azaltan sektörün ilk mikro-nano işlemli AG camına sahip. Lenovo, bu camın dokunma sürtünmesini %50 oranında azalttığını iddia ediyor ki bu da kullanıcı deneyiminde önemli bir iyileşme anlamına geliyor.

Lenovo’dan rakiplerini zor durumda bırakacak hamle, Apple ve Samsung tedirgin oldu

Yeni mat camın altında, yine yüksek çözünürlüklü, 8.8 inç boyutunda ve 2560X1600 çözünürlüğünde bir ekran bulunuyor. Bu da 343 PPI piksel yoğunluğu demek. Tablet, 4nm teknolojisiyle üretilmiş Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip ve 12GB RAM + 256GB depolama veya 16GB RAM + 512GB depolama seçenekleri sunuyor. Arkada 13MP + 2MP çift kamera kurulumuna ve ön tarafta 8MP’lik bir selfie kamerasına yer verilmiş. Ayrıca, cihaz iki adet USB Type-C 3.1 Gen2 portuna sahip ve DisplayPort 1.4 aracılığıyla ekran çıkışını destekliyor.

Yeni bir çip ve diğer donanım güncellemeleri içeren bir sonraki modelin ise yılın ikinci yarısına kadar piyasaya sürülmeyeceği Lenovo tarafından doğrulandı. Bu, teknoloji meraklılarının yeni bir donanım yükseltmesi için daha uzun bir süre beklemesi gerektiği anlamına geliyor. Ancak, mevcut yenilikler ve iyileştirmeler, özellikle dış mekan kullanımında ve dokunmatik deneyimde önemli gelişmeler sunarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bu yenilikler, mevcut Legion Y700 kullanıcılarının yanı sıra yeni alıcılar için de cazip bir seçenek haline gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x