CHP’de seçim sonrası ilk PM : Gündem 2028 ve tüzük kurultayı

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim sonrası ilk Parti Meclisi (PM) toplantısını yaptı. Toplantıda hem geride kalan seçim süreci değerlendirildi hem de partinin yol haritası tartışıldı.

Toplantıda CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 saate yakın süren bir değerlendirme yaptı. Kurultaydan sonra partide birlik ve beraberliğin tam olarak sağlanamamasının yarattığı sıkıntılara vurgu yapan Özel, bundan sonrası için bunun önemine dikkat çekti.

Seçim başarısının CHP’nin iktidar olabilmesi için önemli bir fırsat yarattığına dikkat çeken Özel, PM üyelerinden hata yapılmamasını ve 2028 seçimine odaklanılmasını istedi. Genel Başkan Özel, partiye zarar verecek kutuplaşmalardan, iç tartışmalardan uzak durulması konusunda uyarılarda da bulundu; yerelde başarıya odaklanılmasını istedi.

BAŞARI NASIL SAĞLANDI?

Ankara, İstanbul, İzmir, Adıyaman, Kilis gibi bazı illerin seçim sonuçlarına dair değerlendirmeler yapan Özel, seçim sürecinde hangi çalışmaların sonuç verdiğine dair tespitleri aktardı.

HERKESİN ODAĞI TÜZÜK KURULTAYI OLACAK, HAZIRLIKLAR HIZLANDI

Özgür Özel, seçim sebebiyle ertelenen ve eylül ayında yapılacak tüzük kurultayının çalışmalarının hızlanacağını ifade etti. Tüzük kurultayının önemine vurgu yapan Özel, seçimsiz dönemde herkesin odağının bu kurultay olmasını istedi.

KURUMSAL YAPI GÜÇLENECEK; YENİ VE GÜÇLÜ BİR ÖRGÜT MİMARİSİ TASARLANACAK

Partinin kurumsal yapısının güçlenmesi için önemli adımlar atılacağı bilgisini veren Genel Başkan Özel, kurumsal yapının güçlenmesiyle birlikte yeni ve güçlü bir örgüt yapısının inşa edileceğini ifade etti. Tüzük kurultayı ile birlikte yeni bir örgüt-parti mimarisinin tasarlanacağını da kaydeden Özel, bu konuyla ilgili çalışmanın detaylarının bir sonraki PM’de aktarılacağını ifade etti.

VERİLER, ANKETLER, YAPAY ZEKA SONUÇ VERDİ

Özel’in ardından 20’ye yakın PM üyesi kendi illeri ve seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pek çok PM üyesi aday belirleme ve sonrasındaki seçim sürecinde kullanılan teknik ve bilimsel yöntemlerin, yapay zekanın, anketlerin, veri analizlerinin sonuç alıcı olduğunu ifade etti.

‘CHP ÖRGÜTLERİ SAHADAN KOPUK’ ELEŞTİRİSİ

Bazı kentlerde CHP örgütlerinin sahadan koptuğu yönünde tespitler de yapılırken yeni yapılanmayla birlikte bunun giderilebileceği, tabandan tavana inşa edilecek yeni bir yapılanmayla örgütün güçlenebileceği belirtildi.

ÖZEL-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE MASADA NELER OLACAK?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Özgür Özel’in yapacağı görüşmenin tarihi netleşmese de görüşmenin gündemini belirlemeye yönelik çalışmalar başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin PM ve MYK toplantılarında bu görüşmeye ilişkin gündem önerilerini aldı.

Parti kaynakları hasta tutuklular, Can Atalay, Gezi davası tutukluları ile emekliler ve asgari ücretlilerin yaşam koşulları gibi konu başlıklarının gündeme alınabileceğini ifade etti.

ÖZEL CHP’NİN BAKIŞ AÇISI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNE İLİŞKİN DOSYA SUNACAK

Özel’in Erdoğan’a tüm bu konulara dair CHP’nin bakış açısını ve çözüm önerilerini içeren bir dosya sunabileceği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x