Meteoroloji’den 45 ile uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 45 il için sarı kodlu uyarı yaptı. MGM’nin son tahminlerine göre bugün batı kesimlerden başlayarak Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile batı ve orta Karadeniz’de rüzgar bekleniyor. Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Bursa gibi illerde ise sağanak ve fırtına bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Öte yandan İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan uyarıların ardından başlayan yağış etkisini sürdürüyor. Yağış ile beraber etkili olan kuvvetli rüzgar, sahil şeridinde bulunan ağaçlara zarar verirken kayganlaşan yolda sürücülerinin görüş mesafesini de düşürdü.

İstanbul’da bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak. İstanbul’da bugünün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Başkente de parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Ankara’da öğle ve akşam saatlerinde sağanak bekleniyor.

MUĞLA VE ANTALYA’YA DA UYARI

Sağanak ve fırtına için sarı kodlu uyarı yapılan iller arasında Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Tekirdağ, Yalova, kuvvetli yağış ve fırtına beklenen, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Kütahya, Muğla, kuvvetli rüzgar beklenen, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük ve Düzce bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x